Dlaczego warto wziąć kredyt dla firm?

Kredyty dla firm to jeden ze sposobów finansowania prowadzonej działalności.

Po przeczytaniu artykułu dowiesz się:

kiedy zdecydować się na kredyt dla firm

z jakich promocji można skorzystać

jakie są rodzaje kredytów dla firm

kiedy szanse na przyznanie kredytu dla firm maleją

Decydując się na otworzenie działalności gospodarczej i nie dysponując daną kwotą pieniędzy potrzebną na rozruch firmy, warto skorzystać z oferty kredytowej jaką oferują banki, tym bardziej, że często klient wraz z kredytem korzysta z różnych promocji, ulg oraz zniżek. Jest to korzystne w momencie kiedy branża w jakiej firma działa, rokuje na jej szybki rozwój.

Wśród kredytów dla firm, można wyróżnić kilka rodzajów kredytów. Należy do nich kredyt inwestycyjny, obrotowy, na rachunku bieżącym oraz linia kredytowa. Środki z kredytu inwestycyjnego  są przeznaczone na planowane inwestycje w firmie, czyli na:

– wyposażenie w nowy lub ulepszony sprzęt np. komputerowy lub maszynowy

– restrukturyzację

– budowę nowych miejsc przemysłowych.

Kredyt obrotowy służy zaś pozyskaniu środków na bieżącą działalność, czyli na zakup towaru,  niezbędnych surowców i materiałów, usług, jak również sfinansowanie zaległych zobowiązań. Wysokość kredytu uzależniona jest jak sama nazwa wskazuje, od wysokości obrotów w firmie, ale także ogólnej sytuacji ekonomicznej firmy. Kredyt na rachunku bieżącym to nic innego jak debet przyznany na podstawie obrotów oraz zdolności kredytowej, przy czym firma musi posiadać firmowe konto od minimum kilku miesięcy. Zaś linia kredytowa to również rodzaj debetu, z tą różnicą, że na odrębnym rachunku bankowym niż kredyt na rachunku bieżącym.

Ponadto, decydując się na kredyt dla firm, banki często oferują różne promocje. Można skorzystać z oferty kredytu wraz ze sfinansowaniem ZUSu przez cały rok. Inna promocją jest brak prowizji, bądź obniżona marża. Inną ciekawą ofertą jest wybór kredytu dla mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorstw  w ramach gwarancji de minimis, co zabezpiecza spłatę kredytu.

Pomimo szerokiej i urozmaiconej oferty kredytów dla firm, trudniej będzie go otrzymać, jeśli firma istnieje na rynku stosunkowo krótko, kiedy zamiast zysków odnotowuje straty, a także kiedy wystąpiły zaległości w opłatach do ZUSu bądź US. Trudniej otrzymać również kredyt, jeśli firma nie jest zabezpieczona w żaden sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *